۱۰ مزیت استفاده از تکنولوژی در آموزش

تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی همه جا دیده می شود و در حال رسوخ به فرهنگ ماست. بر روی زندگی، کار، بازی و حتی نحوه آموزش ما در حال تاثیر گذاریست. مدارس و دانشگاه ها در حال استفاده از اینترنت و تکنولوژی «سخت افزارو نرم افزارها » هستند. کودکان به قدری در مواجه با تکنولوژی هستند که به راحتی در مدرسه و منزل از این تکنولوژی بهره میگیرند. شایان ذکر است هنوز مدارس ما از سطح اطلاعاتی کودکانمان عقب هستند.

دو دلیل اصلی را بررسی می کنیم:

۱- موارد دیگری هستند که دارای اولویت بالاتری هستند و هنوزمدارس در حال پرداختن به آن اصول اولیه هستند و این موضوع باعث می شود استفاده از تکنولوژی در آموزش در اولویت های غیر ضروری دیده شود.
۲- مدارس دوست دارند از تکنولوژی آموزشی روز دنیا استفاده کنند و این موضوع را در اولویت قرار می دهند ولی بستر مورد نیاز فراهم نیست.

 بیایید در اینجا به ده مزیت استفاده از تکنولوژی در مراکز آموزشی بخصوص برای کودکان بپردازیم.

۱-اگر از سخت افزارهایی مانند تبلت، موبایل، کامپیوتر، ویدئو پروژکتور، لابراتوارهای آموزشی، برد هوشمند و … به همراه اپلیکیشن و نرم افزارهای صحیح و کاربردی استفاده شود بر روی آینده شغلی کودکان تاثیر بسزایی خواهد داشت.
۲-سیستم های آموزشی تعاملی در کلاسها راهی موثر برای ارتباط دانش آموز و نحوه یادگیری است.
۳-این فرصت به دانش آموز داده می شود تا ارتباط متقابل و گروهی با همکلاسی های خود برقرار کنند و تشویق به همکاری مضاعف شوند.
۴- استفاده از تکنولوژی در کلاس به دانش آموز و استاد فرصت بالابردن مهارت های شهروندی دیجیتال را فراهم و بهبود می بخشد.
۵-تکنولوژی تعاملی آموزشی دانش آموزان را متعهد نگاه میدارد. بیشتر دانش آموزان در حال حاضر از تبلت و گوشی های هوشمند و … برای بازی و آموزش استفاده می کنند. راه منطقی اینست که کلاس های درس امروز هم مجهز به این سیستم های تعاملی باشند.
۶-ترکیب تکنولوژی جدید آموزشی با کلاس های سنتی درس می تواند یک شروع برای بهبود محیط آموزشی است که بستر ایجاد خلاقیت و نوآوری درافراد بالا میبرد.
۷-در صورت استفاده از تکنولوژی روز آموزشی دانش آموزان به اطلاعات بروز، سریع و آسان برخوردار خواهند بود.
۸-تکنولوژی دانش آموزان را مسئولیت پذیر تر می نماید . صاحب یک دیوایس بودن و یا استفاده از سخت افزارمدرسه مهارت اجتماعی، تصمیم گیری صحیح و نحوه استفاده از ابزار ارزشمند و غیره را بهبود می بخشدو دوباره این به تربیت یک شهرورند دیجیتال منجر خواهد شد.
۹-سیستم آموزشی سنتی و منفعل در حال اضمحلال است. با تکنولوژی در کلاس معلم نیز مربی ومشاور مشوقی خواهد بود.
۱۰- تکنولوژی تجربه آموختن را به نحو صحیح و سریع انتقال می دهد. دانش آموزان به فرصت های جدید باورنکردنی جدید دست می یابند. برای آموختن کار تیمی خلاق ارتباطات جدیدی ایجاد خواهد شد که همه به هم متصلند.

اگر هنوز مدرسه ای دارید که مردد است آیا از سخت و افزار و نرم افزارهای مناسب استفاده کند یا نه ؟ آیا منفعتی برای مدیران مربیان معلمان و دانش آموزان خواهد داشت یا نه ! باید گفت برای این تفکرات خیلی دیر است چون آینده تکنولوژی در حال حاضر اینجاست و شما فرصت های زیادی را تا همین الان از دست داده اید.

دیتا پروژکتور-برد هوشمند-لابراتوار زبان

چطور تکنولوژی را به مدارسمان بیاوریم؟

یکی از بزرگترین اشتباهات مدارس ما اینست که از ابتدا به مسئله اینترنت و شبکه حال حاضر خود نمی پردازند. با موقعیت قدیمی خود نسبت به خرید دستگاه های جدیدی می کنند که امکان استفاده از آنها در بستر قبلی فراهم نیست.
بهترین راه بررسی موقعیت مدرسه یا موسسه آموزشی خود  استفاده از مشاورین مناسبی است که فقط به منافع خود و موجودی انبارشان نمی پردازند بلکه شما را برای چیزی که نیاز واقعی شما است راهنمایی میکنند.
اغلب مدارس دارای بودجه کم و هزینه های سالیانه بالا هستند. در انتخاب اول نسبت به خرید دستگاه های ارزان قیمت و طبیعتا بی کیفیت می نمایند که متعاقبا منجر به هزینه های سرویس بالا و استفاده از قطعات یدکی گران قیمت خواهد شد.
در قدم اول بستر اینترنت و شبکه خود را بروز نمایید سپس با دریافت مشاوره مناسب نسبت به خرید تجهیزات با کیفیت نمایید و از قبل هزینه های بعدی آنها را بررسی نمایید.
برای تجیهز کلاس های آموزشی خود می توانید ازانواع مینی پی سی، نوت بوک،ویدئو پروژکتور آموزشی، بردهوشمند، لابراتوار زبان آموزشی، میکروفن بی سیم استاد و… استفاده نمایید.
ما در شرکت مهندسی نوآوران تحقیق آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره رایگان اعلام میداریم و امیدواریم با در اختیار قراردادن تکنولوژی آموزشی مناسب مجموعه شما همواره در خدمت رسانی به جامعه آموزشی و نسل فردا مهیا باشیم.
ویدئوپروژکتور و یا دیتا پروژکتور دستگاهی می باشد که تصاویر انفورماتیک را با دریافت سیگنال های ویدئویی تصاویر را با استفاده از یک لنز بر روی صفحه نمایش پخش می کند. صفحه نمایش می تواند پرده و یا دیوار سفید باشد.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق