نحوه تعویض لامپ دیتا پروژکتور

تعویض لامپ دیتا پروژکتور

قبل از توضیح در خصوص نحوه تعویض لامپ پروژکتور قابل تذکر است که این کار نباید توسط کاربر عادی انجام شود بلکه باید توسط افراد متخصص و شرکت هایی که در زمینه فروش و خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور فعالیت می کنند انجام پذیرد تا در آینده متحمل هزینه های کمتری شود.

نحوه تعویض لامپ دیتا پروژکتور

همانطور که در فیلم مشاهده می کنید یک نمونه دیتا پروژکتور داریم که نیاز به تعویض لامپ دارد. در ویدئو پروژکتور های هیتاچی  قسمت لامپ بر روی دستگاه قرار دارد این نکته را هم متذکر شویم که در پروژکتور ها با برند های متفاوت جای لامپ و نحوه باز کردن آن متفاوت می باشد.
همانطور که در فیلم مشاهده می کنید درب محلی که لامپ قرار دارد را باز کرده، پس از باز کردن درب لامپ را مشاهده می کنید که معمولا دارای چند پیچ است که نحوه باز کردن آن ها مشخص شده است.

نکات مهمی که در تعویض لامپ دیتا پروژکتور باید مورد توجه قرار گیرد:

نباید لامپ دستگاهی که به برق است و یا داغ است و خنک کننده آن در حال کار کردن است تعویض شود.

همانطور که ملاحظه می کنید لامپ دیتا ظاهر سالم و تمیزی دارد اما این دلیل بر این نمی شود که نیاز به تعویض ندارد و این امری است که باید توسط یک فرد متخصص تشخیص داده شود که لامپ نیاز به تعویض دارد یا خیر.
پس از تعویض لامپ همانطور که در فیلم مشاهده می کنید لامپ را در جایش قرار داده و به همان نحوی که باز شده می بندیم.
نکته مهمی که مجدد متذکر می شویم این است  که این کار نباید توسط کاربر عادی صورت هم به دلیل جلوگیری از خراب های احتمالی و هم اینکه لامپ حاوی جیوه است که خطرناک می باشد.

شرکت مهندسی نوآوران تحقیق با بیش از ۲۴ سال سابقه در زمینه فروش و خدمات پس از فروش آمادگی خود را برای ارائه خدمات در خصوص تعمیر دیتا پروژکتور اعلام می دارد.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق