بزرگترین مزایای ویدئو پروژکتور نسبت به تلویزیون

مزایای ویدئو پروژکتور نسبت به تلویزیون

چند سال قبل بسیاری از مردم تلویزیون­ های قدیمی خود را با صفحه های مسطح مبادله کردند و آن ها تقریبا منسوخ شدند. از آغاز سال ۲۰۱۵ به بعد، برخی از مشتریانی که بسیار مدرن بوده و با فناوری پیش می رفتند مزایای ویدئو پروژکتور های را کشف کردند. نه تنها این دستگاه­ها ارزش استثنایی پول شما را از نظر طراحی، عملکرد و کیفیت بالا نشان می دهند بلکه همچنین از مزایای زیادی برخوردارند که تلویزیون های قدیمی حتی نمی توانند به آن ها نزدیک شوند. اگر شما زیاد با پروژکتور ها آشنا نیستید، یکی از تلویزیون هایی که صفحه ی غول پیکری دارند را با یک پروژکتور مقایسه کنید. قطعا یک تلویزیون ۸۰ یا ۹۰ اینچی که روی دیوار اتاق نشیمن شماست بسیار چشمگیر به نظر می رسد اما باید از خود بپرسید که آیا واقعا همانند یک ویدئو پروژکتور ارزشمند است یا خیر. زمانی که نگاهی دقیق به مزایای ویدئو پروژکتور نسبت داشته باشید،  نه تنها به سرعت متوجه خواهید شد که دیتا پروژکتور یک تلویزیون با صفحه ی بزرگ است بلکه یک انتخاب هوشمندانه است که به شما امکان می دهد یک تئاتر شخصی در منزل خود داشته باشید. از نظر اصولی، یک ویدیو پروژکتور نه تنها بهتر از یک تلویزیون غول پیکر است بعلاوه دارای همان ارزش پولی است.

در حالی که ممکن است از خود بپرسید چطور تلویزیون های غول پیکر گاهی اوقات با قیمت های بسیار پایین نزدیک تعطیلات فروخته می شوند باید مزایای بسیاری را در نظر بگیرید.

در ادامه بزرگترین مزایای ویدئو پروژکتور نسبت به تلویزیون  را ذکر خواهیم نمود.

  • کیفیت بهتر تصویر

کیفیت تصویر اولین موردی است که می توان به آن اشاره نمود. در حالی که برخی از صفحه نمایش های مسطح، تصویری با کیفیت عالی ارائه می دهند اما باید اذعان داشت که یک پروژکتور خوب با آن قابل قیاس نیست. همچنین در تلویزیون های قدیمی شما قادر نیستید تصویر را از زوایای مختلف ببینید. درحالیکه وقتی پروژکتور را با صفحه نمایش خاصی هماهنگ می کنید می توانید به یک دید کامل ۱۸۰ درجه برسید. با وجود دیتا پروژکتورها شما کیفیت تصویر را از دست نمی دهید و این به دلیل رزولوشن شگفت انگیز آن است.

برای یادگیری بیشتر در مورد ویدئو پروژکتور ها اجازه دهید نگاهی دقیق تر به سه نوع از تکنولوژی نمایش از جلو بیندازیم.

  • اندازه صفحه نمایش پروژکتور

زمانی که صحبت از اندازه صفحه نمایش می شود پای دو اندازه ی بزرگ یا خانگی به میان می آید. اگر ویدئو پروژکتور را برای منزل می خواهید پس نیازی به اندازه بزرگ نیست. منظور از اندازه بزرگ، بسیار بزرگ است. یکی از مهمترین مزایای ویدئو پروژکتور این است که شما می توانید صفحه نمایشی با اندازه دلخواه را انتخاب نمایید. اگر شما خواهانِ تغییر اتاق هستید و یا حتی نقل مکان به منزلی دیگر، دیگر لازم نیست نگران این باشید که صفحه نمایش متناسب با آن مکان باشد. در بیشتر موارد ، پروژکتور می تواند با انجام بزرگنمایی متناسب با فضای شما باشد.

بسته به اینکه کدام پروژکتور را انتخاب می نمایید، می توانید اندازه ی صفحه نمایش را بر روی دیوار تنظیم نمایید. در واقع شما تئاتر شخصی خود را دارید. آیا هرگز در یکی از سالن های سینما حضور داشته اید که به نظر می رسد صفحه نمایش آن از تناسب خوبی برخوردار نیست و یا در خانه ای بودید که صفحه نمایش برای اتاق بسیار کوچک باشد؟ با استفاده از یک ویدئو پروژکتور نه تنها شما می توانید اندازه صفحه نمایش را تغییر دهید بلکه می توانید صفحه نمایش را پس از استفاده مخفی نمایید.

مزایای ویدئو پروژکتور

 

  • مدیریت فضا

یکی دیگر از مزایای ویدئو پروژکتور، مدیریت فضایی است که می خواهید از آن استفاده نمایید بدون اینکه آن را هدر دهید. خودِ پروژکتورها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. در واقع، شما می توانید ویدئو پروژکتور را بر روی سقف سوار کنید. به این ترتیب، فضایی از دیوار یا مبلمان اشغال نخواهد شد.

شما حتی می توانید برای صفحه نمایش خود یک دیوار را نقاشی کنید. در حالی که برخی به دلیل بافت ناهمگنی که در اثر نقاشی به وجود می آید این نوع دید را دوست ندارند اما در هر صورت یک گزینه است. شما همچنین می توانید صفحه را بر روی دیوار نصب نمایید. از آنجا که آن ها بسیار سبک هستند، این راه دیگری برای مدیریت فضا محسوب می شود. لازم نیست که دیگر نگران آسیب دیدن دیوار طی نصب باشید، چون همانند تلویزیون ها بسیار سنگین نیستند و ضربه ای را وارد نخواهند نمود.

  • راحتی

مزیت بعدی مربوط به راحتی است. شاید از خودتان بپرسید که “راحتی” چه ارتباطی با ویدیو پروژکتور دارد. پاسخ این مسئله به چگونگی دید چشمان شما در برابر صفحه نمایش مقابل شما مربوط می شود.اگر شما قادر باشید یک صفحه ی بزرگ را پر کنید، قطعا دید چشمان شما راحت تر خواهد بود البته تا زمانی که رزولوشن بالا باشد. با یک ویدئو پروژکتور با کیفیت شما قطعا این راحتی را دریافت خواهید کرد.

  • قیمت ویدئو پروژکتور

مزیت دیگر قیمت ویدئو پروژکتور است. ممکن است شما هزینه ی برخی از پروژکتور ها را ببینید و نگران باشید که خرید آن ها برای شما بسیار پرهزینه خواهد بود. در حالی که قیمت برخی از ویدئو پروژکتورها تفاوت چندانی با تلویزیون­ های آخرین مدل ندارد اما به خاطر داشته باشید که در این تلویزیون ها تصاویر باورنکردنی پروژکتور ها را نخواهید داشت.

همچنین، شما پروژکتورهایی با طیف قیمتی ۱۰۰۰ دلار خواهید یافت. شاید در مواقع خاصی از سال تلویزیون هایی با تخفیف زیاد پیدا کنید، اما در واقع در اکثر موارد، آن ها اصلا ارزان نیستند. علاوه بر این، بسیار مهم است که درک کنید پروژکتور ها و تلویزیون ها واقعا قابل قیاس نیستند. شما نه تنها باید قیمت را در نظر بگیرید بلکه باید برندهای معتبر را نیز در نظر داشته باشید. مواردی همچون صفحه نمایش، رزولوشن و نسبت ابعاد نیز مهم هستند. تمامی آن ها نقش مهمی را برای انتخاب شما ایفا می نمایند. تلویزیون های موجود در بازار نمی توانند با پروژکتورها رقابت کنند.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق